Güvenlik Ağları

SHENGRA, İple erişim ve Endüstriyel dağcılık hizmetleri, riskleri en aza indirerek güvenli çalışma ortamlarının kurulumunu ve uygulamasını yapar.

Güvenlik Ağları

Güvenlik Ağ Sistemleri iki seçenek üzerinden kurulur. Bunlardan birincisi Güvenlik Ağı ikincisi ise Güvenlik Ağı Platformudur. Pasif düşme durdurma uygulamaları içinde en etkili genel güvenlik önemi olarak geliştirilmiştir.

Güvenlik Ağı; yüksekte çalışma yapılan yapının galeri, asansör boşluğu, şaft, merdiven ve çatı boşluğu gibi açıklık alanlara sentetik iplerden oluşturulan ağlar serilmektedir.

Güvenlik Ağı Platformları; bina kenarlarından boşluğa doğru kurulan taşıyıcı metal iskeletler üzerine kurulan güvenlik ağı sistemidir.

Bu bağlamda kullanım alanları oldukça geniştir. Büyük ve yüksek yapıların, köprülerin, çatıların, hareket eden yapı iskeletlerinin, inşaat alanlarının yapıldığı alanlar da düşebilecek hafriyat ya da çalışma araç-gereçlerini yakalayarak çevrede ve kişilerde oluşabilecek zararı en aza indirmek amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Güvenlik Ağ Sistemleri en ekonomik ve en uygun genel güvenlik önemli olarak düşünülmektedir. Kurulan sistemler tasarımı sayesinde bina dış cephesinde kolaylıkla montaj/söküm yapılabilir. İple Erişim Hizmetleri riskleri en aza indiren güvenli çalışma ortamlarını yaratan eğitimli personel ve sertifikalı ekipmanlarla yapılan uygulamalardır.

IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliğidir diğeri ise SPRAT (The Society of Professional Rope Access Technicians) Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Topluluğu’dur. İple Erişim Uygulamaları birçok açıdan avantajlıdır.

Şantiye Ağ Serme ve Toplama (Güvenlik Ağ Sistemleri)

  • Şaft boşluklarına ağ serme/toplama
  • Merdiven boşluklarının ağ serme/toplama
  • Asansör boşluklarına ağ serme/toplama