Dış ve İç Cephe Cam Temizliği

SHENGRA Endüstriyel dağcılık hizmetleri, alanın da uzman personeli ile Dış Cephe Cam Temizliği ve Ulaşılması zor alanların temizlenmesinde hizmetinizde.

Dış ve İç Cephe Cam Temizliği

Her geçen gün değişen mimari artık daha özgün tasarımlardan oluşmaktadır. Bu yapılar çoğunlukla rezidanslar, avm’ler, iş merkezleri, oteller, plazalar vb. yapılardır. Bu tarz yüksek katlı yapılara ulaşım eğer ki dış cephe asansörü, vinç vb. araçlar olsa bile oldukça zor ve risklidir. Hatta bazı durumlarda çözüm için gereken makine ve düzenekler kurmak istenebilir fakat bu mimari ve çevresel koşullardan dolayı mümkün olamayabilir.

Bunun dışında iple erişim güvenlidir, emniyet sistemleri hızlı kurulur hızlı toplanır bu da zamandan tasarruf yapmamanıza sebep olur, ulaşılması zor birçok yere ulaşımı sağlamaktadır. Özellikle dış cephe cam silme işlemi sırasında binada bulunan personel çalışmaya devam edebilir ve hizmet alan kurum ve kuruluşların işleri aksamaz. Diğer araç gereçlere göre daha ekonomiktir.

Bu sebeptendir ki yapılacak proje ve çalışma esnasında 3. Kişilere (vinç, iskele, asansör vb.gibi) ihtiyaç duyulmaz bu da projenin daha ekonomik olmasına sebep olur. İple erişim hizmetleri yapıya zarar vermez alınan hizmetten sonra ekstra bir bakım ve onarıma ihtiyaç duyulmaz.Bu gibi durumlarda alınacak en güvenli hizmet İple Erişim (Rope Access) uygulamalarıdır.

İple Erişim Uygulamaları alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Ve bu kişiler yine uluslar arası otoriteler tarafından kabul görmüş eğitimlerden geçmiş olmalıdır. Bu bağlamda Türkiye'de en çok kullanılan 2 eğitim seçeneği çıkmaktadır. IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliğidir diğeri ise SPRAT (The Society of Professional Rope Access Technicians) Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Topluluğu’dur.

İple Erişim Uygulamaları birçok açıdan avantajlıdır. Bu yöntem ile temizlik işlemleri daha hızlı ve pratik sonuçlanmaktadır. Dış cephe cam temizliği oldukça ciddi bir iştir. Son derece titizlikle sürdürülen bu çalışmalar için doğru ve profesyonel kişiler tercih edilmelidir.

Dış Cephe Temizlik Hizmetlerimiz

  • Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği
  • Çelik Konstrüksiyon ve Çatı Temizliği
  • Cam, Kubbe ve Küre Temizliği
  • Uzay Çatı Temizliği